Schedule

6:30 Draw ICE 8:00 Draw
12/11/2019 Marcus Van Grinsven Josh Nelson 1 Blue Rider Norma Boles
12/11/2019 Ackre & Craig Law Firm Matt Fossen 2 Dacotah Bank Doug Shroyer
12/11/2019 Tap Room Superior Cleaning 3 Tyler Neether Evan Kimball
12/11/2019 Kyle Jundt (6) Ron Solberg 4 Town and Country CU CanAm Curling
12/11/2019 Emily Huettl Souris Valley Dental Group 5 NewKota Billy Preston
6:30 Draw ICE 8:00 Draw
12/18/2019 Josh Nelson Tyler Neether 1 Town and Country CU Billy Preston
12/18/2019 Doug Shroyer Evan Kimball 2 Norma Boles NewKota
12/18/2019 Ron Solberg Emily Huettl 3 Matt Fossen Tap Room
12/18/2019 Superior Cleaning Blue Rider 4 Souris Valley Dental Group Marcus Van Grinsven
12/18/2019 CanAm Curling Ackre & Craig Law Firm 5 Dacotah Bank Kyle Jundt (6)
6:30 Draw ICE 8:00 Draw
1/8/2020 Blue Rider Matt Fossen 1 Kyle Jundt (6) Doug Shroyer
1/8/2020 Billy Preston Norma Boles 2 Emily Huettl Dacotah Bank
1/8/2020 NewKota Superior Cleaning 3 Marcus Van Grinsven Ron Solberg
1/8/2020 Tyler Neether Souris Valley Dental Group 4 Ackre & Craig Law Firm Town and Country CU
1/8/2020 Evan Kimball Josh Nelson 5 Tap Room CanAm Curling
6:30 Draw ICE 8:00 Draw
1/15/2020 Tyler Neether Ron Solberg 1 Ackre & Craig Law Firm Tap Room
1/15/2020 Doug Shroyer Josh Nelson 2 Town and Country CU Norma Boles
1/15/2020 Kyle Jundt Emily Huettl 3 CanAm Curling Blue Rider
1/15/2020 Matt Fossen NewKota 4 Souris Valley Dental Group Evan Kimball
1/15/2020 Superior Cleaning Billy Preston 5 Dacotah Bank Marcus Van Grinsven
6:30 Draw ICE 8:00 Draw
1/22/2020 Billy Preston Matt Fossen 1 Josh Nelson Souris Valley Dental Group
1/22/2020 Blue Rider Ackre & Craig Law Firm 2 Evan Kimball Ron Solberg
1/22/2020 Norma Boles Superior Cleaning 3 Dakotah Bank Tyler Neether
1/22/2020 Marcus Van Grinsven Kyle Jundt (6) 4 Tap Room Town and Country CU
1/22/2020 Emily Huettl Doug Shroyer 5 NewKota CanAm Curling
6:30 Draw ICE 8:00 Draw
1/29/2020 Doug Shroyer Souris Valley Dental Group 1 Town and Country CU Superior Cleaning
1/29/2020 Kyle Jundt (6) Tyler Neether 2 Tap Room Blue Rider
1/29/2020 Ron Solberg Josh Nelson 3 Matt Fossen Norma Boles
1/29/2020 CanAm Curling Billy Preston 4 Dacotah Bank Evan Kimball
1/29/2020 Ackre & Craig Law Firm NewKota 5 Emily Huettl Marcus Van Grinsven
6:30 Draw ICE 8:00 Draw
2/5/2020 Tap Room NewKota 1 Marcus Van Grinsven Doug Shroyer
2/5/2020 Superior Cleaning Matt Fossen 2 Dacotah Bank Josh Nelson
2/5/2020 Billy Preston Ackre & Craig Law Firm 3 Souris Valley Dental Group Ron Solberg
2/5/2020 Tyler Neether Emily Huettl 4 Blue Rider Town and Country CU
2/5/2020 Kyle Jundt Evan Kimball 5 Norma Boles CanAm Curling
6:30 Draw ICE 8:00 Draw
2/12/2020 Marcus Van Grinsven Tyler Neether (6) 1 Town and Country CU Matt Fossen
2/12/2020 Dacotah Bank Souris Valley Dental Group 2 Blue Rider NewKota
2/12/2020 Kyle Jundt Josh Nelson 3 Tap Room Billy Preston
2/12/2020 Doug Shroyer Ron Solberg 4 CanAm Curling Superior Cleaning
2/12/2020 Ackre & Craig Law Firm Norma Boles 5 Emily Huettl Evan Kimball
6:30 Draw ICE 8:00 Draw
2/19/2020 Ackre & Craig Law Firm Superior Cleaning 1 Ron Solberg Dacotah Bank
2/19/2020 Matt Fossen CanAm Curling 2 Marcus Van Grinsven Evan Kimball
2/19/2020 Billy Preston Blue Rider 3 Tyler Neether Doug Shroyer
2/19/2020 Souris Valley Dental Group Kyle Jundt 4 Tap Room Norma Boles
2/19/2020 Emily Huettl Josh Nelson 5 NewKota Town and Country CU
6:30 Draw ICE 8:00 Draw
2/26/2020 Emily Huettl Souris Valley Dental Group 1 Town and Country CU CanAm Curling
2/26/2020 Kyle Jundt Ron Solberg 2 Blue Rider Norma Boles
2/26/2020 NewKota Billy Preston 3 Tap Room Superior Cleaning
2/26/2020 Ackre & Craig Law Firm Matt Fossen 4 Tyler Neether Evan Kimball
2/26/2020 Dacotah Bank Doug Shroyer 5 Marcus Van Grinsven Josh Nelson
6:30 Draw ICE 8:00 Draw
3/4/2020 Josh Nelson Tyler Neether 1 Norma Boles NewKota
3/4/2020 Souris Valley Dental Group Marcus Van Grinsven 2 Town and Country CU Billy Preston
3/4/2020 Ron Solberg Emily Huettl 3 CanAm Curling Ackre & Craig Law Firm
3/4/2020 Superior Cleaning Blue Rider 4 Doug Shroyer Evan Kimball
3/4/2020 Matt Fossen Tap Room 5 Dacotah Bank Kyle Jundt

Wednesday Night Team Rosters

Team Name Lead Second Third Skip Alternate(s) Names
Town and Country CU Kevin Black Mark Larson Matt Larson Kalvin Larson Kolton Larson
Shroyer Kae Watson Staci Lewis Lynn Watson Doug Shroyer
Dacotah Bank Creighton Bachmeier Ryan Hertz Dane Towery Brian Knorr Jacy Geer, Chris Filler
CanAm Curling Dave Abrahamson Kevin Voeller Mike Eslinger Corwin Enns
Ackre & Craig Law Firm Ben Tikalsky Justin Roe Marshall Guy Mitch Guy
Tap Room Jacob Keith Michael Franca Joe Super Charlie Young
Blue Rider Ernst Pijning Sarah Aleshire Joseph Jastrzembski Dan Ringrose
Crossborder Crew Gunner Kayser Kim Boles Scott Dihle Paul Loeffler Darren Taciuk
Superior Cleaning Rick Philion Ryan Peterson Lloyd MacDonald Angie Rostad Donald Rostad
Huettl Nikki Lindgren Jen Guidinger Dawn Palumbo Emily Huettl Curtis DeVeny
Fossen Kit Christensen Jason Christensen Jessy Fossen Matt Fossen
Sheet Stains Clint Smith Katelyn Fowler Trey Meadows Marcus Van Grinsven
Neether Fred Buechler Matt Geinert Justin Grina Tyler Neether Terry Scmaltz
Team Kimball Nick Cavallo Sarah Kimball Mike Novy Evan Kimball Ben Tikalsky
Nelson Kevin Watson Kerry Lockrem Victoria Hamilton Josh Nelson
NewKota Chelsea Kirkhammer Brian Boyeff Kent Kirkhammer Shannon Hanson Angie Hanson, Trisha Boyeff
Preston Micheal Preston Derek Kabanuk Billy Preston Aaron Kabanuk
Boles Kim Boles Lisa Losffler Paul Loeffler Norma Boles
Souris Valley Dental Group Kevin Brodersen Chris Strange Terry Hammer Mark Hildahl Jose Sajour
Solberg Jim Olson Jeff Rudie Steve Debertine Ron Solberg
Jundt Kaitlin Bachman Erica Erck Kyle Erck Kyle Jundt